„Jesień” w plastyce i fotografii

W „Galerii” w Starostwie Powiatowym w Rybniku otwarto w środę 22 listopada wystawę pokonkursową zatytułowaną „Jesień”. Wystawa prezentuje prace laureatów konkursu ogłoszonego przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Czerwionce-Leszczynach. Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży co świadczy zdaniem organizatorów o ogromnym potencjale oraz wrażliwości młodych twórców. Podczas wernisażu pokaźnych rozmiarów sala narad w starostwie z ledwością mieściła uczestników spotkania. Na konkurs nadesłano łącznie ponad 280 prac plastycznych oraz fotografii. We wszystkich pracach widać ogromne wyczucie tematu i w wielu wypadkach bardzo dobre przygotowanie warsztatowe. Komisja konkursowa w składzie Bogumiła Karaś-Lapczyk, Magdalena Karbasz i Janusz Rzymanek nie miała łatwego zadania. Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody. W wernisażu uczestniczyli również zaproszeni goście: Starosta Damian Mrowiec, Wicestarosta Marek Profaska, Przewodniczący Komisji Oświaty i Pomocy Społecznej Grzegorz Wojaczek oraz Kierownik Referatu Oświaty, Kultury, Promocji i Zdrowia Grzegorz Potysz. W artystycznej części wieczoru wystąpił Bartosz Łyczek, któremu akompaniował na gitarze Mateusz Piecowski. Laureatom i ich opiekunom gratulujemy.

• „Jesień” w plastyce i fotografii_1
  • „Jesień” w plastyce i fotografii_2