Premiera kolejnego spotu promującego akcję „Nie truj sąsiada” odbyła się w środę 22.11.2017 r. podczas konferencji w Domu Kultury w Chwałowicach – zachęcamy do obejrzenia najnowszego spotu:

W wydarzeniu uczestniczyli: Piotr Kuczera Prezydent Miasta Rybnika, Damian Mrowiec Starosta Rybnicki, Adam Wawoczny dyrektor biura Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego oraz zaproszeni goście.
28 gmin i powiatów Subregionu Zachodniego działających wspólnie w ramach projektu „Gmina z (dobrą) energią” nie zwalnia tempa w walce ze smogiem. Kominy zaczynają dymić, jakość powietrza spada więc samorządy intensyfikują działania.
Czujniki smogowe i serwisy „Gmina z energią” we wszystkich gminach.
Dołączając od akcji „Nie truj sąsiada”, firma Airly zainstalowała w większości gmin Subregionu Zachodniego darmowe czujniki smogowe pokazujące bieżącą jakość powietrza. W ten sposób, mieszkańcy będą mogli w każdym momencie sprawdzić, czy wyjście na spacer bądź uprawianie sportu w ich okolicy to „czysta przyjemność”, czy raczej „smogowy horror”. Prym wiedzie tu Miasto Rybnik, które na swoim terenie uruchomiło sieć 28 czujników. Jakość powietrza można sprawdzać pod adresem www.map.airly.eu lub poprzez serwisy „Gmina z energią”, które zostały uruchomione we wszystkich gminach objętych projektem pod adresami www.[nazwa gminy].gminazenergia.pl Pełna lista serwisów na stronie www.gminazenergia.pl (pole „Wybierz gminę z listy”).
Strony „Gmina z energią” to serwisy informacyjno-edukacyjne, gdzie przez cały rok mieszkańcy będą mieli dostęp do informacji na temat niskiej emisji, efektywnych technik grzewczych, odnawialnych źródeł energii czy budownictwa energooszczędnego. Mieszkańcy znajdą tam również informacje o dostępnych źródłach finansowania, takich jak dotacje, pożyczki preferencyjne czy kredyty.
Serwisy „Gmina z energią” to jednak nie tylko informacje – mieszkańcy gmin Subregionu Zachodniego znajdą tam narzędzia takie kalkulator efektywności energetycznej, poradnik budownictwa, a także wiele materiałów edukacyjnych, z których na bieżąco będą mogli korzystać nauczyciele czy organizacje pozarządowe.

Wraca akcja „Nie truj sąsiada” wspierana przez Mariana Dziędziela i zespół Tabu
W ubiegłym roku olbrzymi sukces odniosła akcja „Nie truj sąsiada” o której donosiły media w całej Polsce, a spoty z udziałem Franciszka Pieczki oraz YouTubera Reziego notowały tysiące odsłon. W tym roku ofensywa „Nie truj sąsiada” wraca wspierana przez Mariana Dziędziela i zespół Tabu! Jej mechanizm jest bardzo prosty – jeżeli Twój sąsiada nieustannie spala śmieci, dymi i truje wszystkich dookoła, wyraź swój sprzeciw wieszając na jego płocie, oknie czy bramie zawieszkę akcji „Nie truj sąsiada”. Pobierz i wydrukuj zawieszki: http://gminazenergia.pl/post/pobierz-zawieszke-akcji-nie-truj-sasiada-1
Bardzo pozytywny odbiór akcji w całym kraju sprawił, iż organizatorzy akcji chcą, aby w tym roku do wspólnych działań włączyło się jak najwięcej mieszkańców Subregionu Zachodniego i nie tylko – do akcji dołączają kolejne gminy!

• Czujniki smogowe i serwisy „Gmina z energią” w Subregionie Zachodnim. „Nie truj sąsiada” wraca!_1
  • Autor: Brak danych
  • Czujniki smogowe i serwisy „Gmina z energią” w Subregionie Zachodnim. „Nie truj sąsiada” wraca!_2
  • Autor: Brak danych