105 lecie OSP Gaszowice

W minioną sobotę 24 czerwca br. Ochotnicza Straż Pożarna w Gaszowicach obchodziła swoje 105-lecie istnienia. Obchody rozpoczęły się o godz. 13:30 przy budynku OSP uroczystymi przemówieniami włodarzy i komendantów a także Starosty Powiatu Rybnickiego Damiana Mrowca. Po uroczystych przemówieniach i wręczeniu odznaczeń został utworzony kondukt, którym ok. 14:30 Strażacy wraz z zaproszonymi gośćmi wyruszyli do kościoła. Po mszy św. zaproszeni goście udali się na uroczysty obiad do Ośrodka Kultury i Sportu w Gaszowicach. Przy wspolnym stole była okazja do wspolnych wspomnień i porównań jak to kiedys było, a jak dzisiej wyglądają jednostki ochotniczej straży pożarnej w naszym powiecie. Strażakom traycyjnie życzymy wszystkiego najlepszego i ciągłej gotowości dla ratowania nas i naszego mienia.

• 105 lecie OSP Gaszowice_1
  • 105 lecie OSP Gaszowice_2