W minioną sobotę 24.06.2017 o godzinie 22.00 przed kąpieliskiem "Ruda" w Rybniku, 1300 biegaczy w otoczeniu tłumu kibiców, rozpoczęło kolejny już ósmy "Półmaraton Księżycowy" po ulicach naszego miasta. Mieli do przebiegnięcia trzy pętle, każda ponad 7 km, w sumie mieli do pokonania ponad 21 km. Świetnie przygotowana trasa, kibice oraz rywalizacja sportowa biegaczy na trasie sprawiły, że emocji nie zabrakło. Na mecie pierwszy zameldował się Too Silas Kiprono, który uzyskał świetny czas 1 godz 8 minut i 49 sekund, ale nie poprawił rekordu maratonu, który jest o prawie dwie minuty lepszy, natomiast Dagmara Handzlik z czasem 1 godz 17 minut i 33 sekundy poprawiła dotychczasowy rekord Rybnickiego Półmaratonu wśród kobiet. W tym roku mieliśmy pierwszy raz okazję nagradzać obok najlepszego rybniczanina, rybniczanki, najstarczego uczestnika, najlepszego mieszkańca i mieszkanki powiatu rybnickiego. Późną nocą odbyła się dekoracja zwycięzców i wyróżnionych. Z ramienia Urzędu Miasta Rybnika nagrody wręczał Rafał Tymusz Dyrektor MOSiR oraz jego zastępca Arkadiusz Skowron, natomiast z ramienia Powiatu Rybnickiego Grzegorz Potysz Kierownik Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Zdrowia Starostwa Powiatowego.
Szczegółowe informacje dotyczące wyników uczestników powiatu znajdują się w załączniku. Wszystkim „biegaczom” jeszcze raz serdecznie gratulujemy. Życzymy dalszych sukcesów sportowych. Do zobaczenia za rok!

• VII Rybnicki Półmaraton Księżycowy - super przygoda, wspaniała atmosfera, 1300 biegaczy_1
  • Autor: MOSiR Rybnik
  • VII Rybnicki Półmaraton Księżycowy - super przygoda, wspaniała atmosfera, 1300 biegaczy_2
  • Autor: MOSiR Rybnik