„Szalorożce” wrócili z medalem ze Światowej Olimpiady Kreatywności w USA

Światowa Olimpiada Kreatywności w Knoxville, w stanie Tennessee to jedno z największych wydarzeń edukacyjnych na świecie! Wśród polskich drużyn na szczególne uznanie zasługują „Szalorożce”, gdzie znajdowało się dwóch uczniów z naszego powiatu - Joanna Szymik i Grzegorz Kuźnik. Razem ze swoimi kolegami reprezentowali drużynę z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rybniku, której trenerką jest Kamila Woźnica. Rywalizowali oni z 74 innymi drużynami z całego świata i zdobyli 1 miejsce w III poziomie wiekowym (15-19 lat) za rozwiązanie Wyzwania Naukowego. W miniony czwartek 22 czerwca Starosta Rybnicki Damian Mrowiec, Wicestarosta Rybnicki Marek Profaska oraz Kierownik Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Zdrowia Grzegorz Potysz mieli okazję osobiście złożyć zwycięzcom wyrazy uznania i gratulacje oraz wręczyć im drobne upominki za zdobycie tak wysokiego wyniku w swojej kategorii wiekowej, na arenie międzynarodowej. Finalistom życzymy kolejnych sukcesów na ścieżce naukowej i jeszcze więcej kreatywnych pomysłów.

• „Szalorożce” wrócili z medalem ze Światowej Olimpiady Kreatywności w USA_1
  • „Szalorożce” wrócili z medalem ze Światowej Olimpiady Kreatywności w USA_2