Wystawa malarstwa Józefa Hetmana

W minioną środę 21 czerwca 2017 r. odbyło się otwarcie kolejnej edycji "Galerii w Starostwie". Tym razem podziwiać możemy malarskie prace, których autorem jest Józef Hetman z Czerwionki-Leszczyn. Jest to artysta z kręgu śląskich malarzy nieprofesjonalnych, zwanymi malarzami intuicyjnymi. Maluje od 1980r a od 1976r związany był zawodowo z Kopalnią Szczygłowice. W 2002r przeszedł na emeryturę i wtedy całkowicie oddał się swojej pasji. Od niedawna został prezesem stowarzyszenia "Barwy Śląska". Jego obrazy znajdują się m.in. w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu oraz w kolekcji mecenasa sztuki nieprofesjonalnej Stanisława Gerarda Trefonia w Rudzie Śląskiej, który był również obecny na otwarciu tej wystawy. Wicestarosta Rybnicki Marek Profaska złożył autorowi prac najserdeczniejsze życzenia oraz gratulacje.
W części artystycznej czas umilali nam uczniowie z Zespołu Szkół w Czerwionce-Leszczynach - Magdalena Hysa i Kamil Piotrowski.
Zapraszamy do odwiedzenia naszej galerii oraz podziwiania pięknych prac Józefa Hetmana.

• Wystawa malarstwa Józefa Hetmana_1
  • Wystawa malarstwa Józefa Hetmana_2