700 lecie Czernicy

W ramach obchodów 700 – lecia Czernicy 15.06.2017 r. w Boże Ciało odbył się VI Piknik Historyczny na terenie tamtejszego Ośrodka Kultury. W ramach pikniku odbyły się dwa biegi z cyklu IV Czernicki Bieg Uliczny oraz dla dzieci III Czernicki Bieg Dziecięcy. Wiele imprez towarzyszących takich jak gra terenowa, występy artystyczne oraz koncerty urozmaicało czas wszystkim przybyłym gościom. Wśród nich był również Starosta Rybnicki Damian Mrowiec, który brał czynny udział w imprezie. Na zakończenie w czernickim „Zameczku” mieliśmy okazję zobaczyć spektakl teatralny w reżyserii Katarzyny Chwałek – Bednarczyk „Historie Czernickie”.  Wspaniała pogoda była dodatkowym atutem tej pięknej plenerowej zabawy.

• 700 lecie Czernicy _1
  • 700 lecie Czernicy _2