Strażackie świętowanie na rybnickim rynku

W piątek 26.05.2017 na rybnickim rynku odbywały się uroczyste obchody dnia strażaka. Wzięli w nich udział funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku, poczty sztandarowe jednostek OSP z terenu miasta Rybnika i powiatu rybnickiego, przedstawiciele władz samorządowych oraz zaproszeni goście. Była to idealna okazja do wręczenia odznaczeń, medali, awansów oraz wyróżnień za profesjonalizm i zaangażowanie w wykonywaniu swojej pracy. Strażacy w tym roku mieli również okazję do świętowania swojego 25 jubileuszu Państwowej Straży Pożarnej. W uroczystości wziął także udział starosta rybnicki Damian Mrowiec, który z rąk komendanta przyjął podziękowania za wspieranie działalności Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku oraz wicestarosta rybnicki Marek Profaska. Wszystkim strażakom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego i dużo szczęścia w wykonywaniu tej ciężkiej ale bardzo potrzebnej profesji.

• Strażackie świętowanie na rybnickim rynku_1
  • Strażackie świętowanie na rybnickim rynku_2