Spotkania z prozą i poezją „WIERSZOWANIE”.

Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach zaprasza serdecznie wszystkich miłośników słowa pisanego na kolejną odsłonę spotkań z prozą i poezją „WIERSZOWANIE”. Wierszowanie to cykl konkursowy, którego każde spotkanie poświęcone jest innej tematyce. Uczestnicy prezentują jeden wybrany przez siebie utwór (tekst poetycki, prozatorski lub poezję śpiewaną).
Choć Wierszowanie jest cyklem konkursowym to jednak wyróżnia się spomiędzy innych konkursów kameralną atmosferą naszego teatru i nietypowym sposobem wyłaniania laureatów – zamiast tworzenia „rankingu najlepszych recytatorów”, jury wyszukuje spośród uczestników talenty (np. talent interpretacji, talent pięknego słowa itp.). Swoje zdanie może też wyrazić publiczność wybierając każdorazowo osobę, która otrzyma „talent publiczności”.
Zaproszenie kierujemy do młodzieży gimnazjalnej, ponad gimnazjalnej, studentów i dorosłych.
Najbliższe spotkanie zatytułowane „¡Ole! – iberyjska poezja i proza” – odbędzie się w poniedziałek 19 czerwca o godz. 17.00.
Gościem specjalnym spotkania i jurorem będzie Michał Czachowski

Uczestnicy zgłaszają jeden utwór poetycki, prozatorski, poezję śpiewaną lub wywiedzione ze słowa. Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko uczestnika, nazwę szkoły, repertuar (tytuł, autor), osoby śpiewające prosimy o info. Dotyczące nagłośnienia; zgłoszenia należy wysyłać do środy przed każdym wieczorem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Więcej informacji na stronie www.mdk.gliwice.pl oraz na profilu Facebook: Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach lub pod numerem telefonu: . 32-232-69-54 w.27

Wierszowanie