III Konkurs religijny „Jezu ufam Tobie”

W dniu 27.04.2017r. już po raz trzeci w Zespole Szkół Specjalnych im. W. Sherborne w Czerwionce-Leszczynach odbył się Powiatowy Konkurs Plastyczny o Tematyce Religijnej pt. „Jezu Ufam Tobie”. W konkursie brało udział 26 uczniów z: SP z Czernicy, SP z Lysek, SP z Książenic, SP nr 3 z Leszczyn, ZS nr 1 z Leszczyn, ZS nr 5 z Bełku, SP ze Stanowic, ZSS z Leszczyn oraz uczniowie z POPP z Książenic i Leszczyn. Celem konkursu było: przypomnienie dzieciom historii objawień fatimskich, przygotowanie się do wielkiego wydarzenia, jakim jest jubileusz 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie oraz zainteresowanie przesłaniem i miejscem objawień w Fatimie. Pani dyrektor Beata Zich rozpoczęła konkurs od przywitania wszystkich uczestników wraz z opiekunami oraz przedstawiła jury. W skład komisji konkursowej weszli: pani Krystyna Szulc – przewodnicząca jury, pan Janusz Kaczmarczyk – członek jury, pani Agnieszka Snopek – członek jury oraz ksiądz diakon Mateusz Pałyz – członek jury. Następnie ksiądz diakon przy zapalonej świecy w modlitwie „Zdrowaś Mario” powierzył wszystkich uczestników konkursu Matce Boskiej Fatimskiej. Po modlitwie grupa dzieci Maryi i ministrantów z Przegędzy przedstawiła spektakl teatralny pt. „Objawienia w Fatimie”. W rolę Maryi wcieliła się Kamila Sobczak, Łucję zagrała Kamila Hluchnik, Hiacyntę – Martyna Mężyk, Franciszka – Paweł Bończyk, Anioła – Mateusz Komor, Matkę Różę – Natalia Żemła, Matkę Olimpię - Monikę Rotkegel a narratorem była Monika Greiner. Przedstawienie upiększyła swoim śpiewem Kamila Sobczak oraz Natalia Żemła, grając na skrzypcach pieśń „Ave Maryja”. Scenografię tworzyły 3 banery przedstawiające wydarzenia w Fatimie w 1917 r. A więc: Matkę Boską Fatimską z Łucją, Hiacyntą i Frankiem, drugi baner przedstawiał piekło, które Matka Boża pokazała dzieciom. Natomiast trzeci obraz przedstawiał cud słońca, który obserwowało w 1917 r. ok. 100 tysięcy ludzi. Po przedstawieniu teatralnym uczniowie przystąpili do prac konkursowych. Nad prawidłowy przebiegiem konkursu czuwała komisja. Uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom zdolności artystyczno-plastycznych. Jury dokonało oceny prac w poszczególnych kategoriach, biorąc pod uwagę zgodność tematyczną, estetykę pracy, oryginalność w doborze środków wyrazu artystycznego. Zwycięzcami zostali w poszczególnych kategoriach:
I grupa - uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych:
I miejsce- Zuzanna Witkowska z Książenic
II miejsce – Milena Musiał ze Stanowic
III miejsce – Karolina Miłota z Czernicy
Wyróżnienie: Maja Szczyrba z Bełku, Amelia Markiewka z Książenic, Alicja Tokarczyk z SP nr 1 z Leszczyn, Martyna Babińska z SP nr 3 z Leszczyn, Wiktoria Han z POPP z Książenic, Paulina Jądro z SP z Książenic, Jowita Kotwica z SP nr 1 z Leszczyn.
II grupa – uczniowie szkół specjalnych
I miejsce-Patrycja Zając z ZSS z Leszczyn,
II miejsce – Agata Hildebrandt z POPP z Leszczyn
III miejsce – Katarzyna Duda z ZSS z Żor
Wyróżnienie: Karina Batka z ZSS z Żor, Paulina Szczęsny z ZSS z Leszczyn, Tomasz Głowiński z SOSW z Rybnika.
III grupa - uczniowie biorący udział w przedstawieniu teatralnym:
Nagroda Specjalna: Kamila Hluchnik, Natalia Żemła
Konkurs zakończył się wręczeniem dyplomów i nagród, które zostały ufundowane przez dobroczyńców i przyjaciół szkoły. A byli to właściciele poszczególnych sklepów znajdujących się na terenie Leszczyn: Księgarnia Neumann, Sklep komputerowy – Damian Jaruga, Sklep komputerowy - p. Rusin, sklep Rockers, sklep Karolina, sklep Drogeria - Szymon Adamczyk, zakład zegarmistrzowski – Henryk Szubert, księgarnia Orbita, piekarnia – Podpłoński, parafia A. Boboli, Rada Rodziców ZSS. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy a zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok.
Organizator konkursu: B. Bańczyk

• III Konkurs religijny „Jezu ufam Tobie”_1