Zawody strzeleckie o Puchar Starosty Rybnickiego

W minioną sobotę 20 maja 2017 r. na strzelnicy myśliwskiej w Rybniku – Paruszowcu odbyła się kolejna, już szósta edycja zawodów strzeleckich o Puchar Starosty Rybnickiego. Organizatorem zawodów pod patronatem Starosty Rybnickiego był Rybnicki Rejon Łowiecki. Na strzelnicy stawili się zawodnicy nie tylko z rejonu rybnickiego, ale także z okręgu bielskiego, katowickiego i częstochowskiego. Strzelano na czterech osiach strzeleckich, do 80 rzutków. Klasyfikacja obejmowała siedem grup m.in. zawodników z terenu powiatu rybnickiego. Najwyższy wynik wystrzelał Grzegorz Pilorz z Bierunia z wynikiem 83/100 pkt. Najlepiej strzelającym zawodnikiem z terenu powiatu rybnickiego okazał się Bogdan Bednarczyk z Świerklan. Puchary i dyplomy dla najlepszych zawodników wręczyli Starosta Rybnicki Damian Mrowiec oraz Łowczy Rejonowy Rybnickiego Rejonu Łowieckiego Ryszard Paszenda.
Zamykając zawody Starosta Rybnicki Damian Mrowiec zaprosił wszystkich na kolejną edycję strzelań o Puchar Starosty Rybnickiego w przyszłym roku.

• Zawody strzeleckie o Puchar Starosty Rybnickiego _1
  • Zawody strzeleckie o Puchar Starosty Rybnickiego _2