III Halowe Igrzyska Przedszkolaków

uż po raz trzeci hala sportowa Zespołu Szkół w Czerwionce – Leszczynach gościła najmłodszych sportowców startujących w III Halowych Igrzyskach Przedszkolaków. Organizatorem całej imprezy był Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Wilhelm Szewczyk”.
Do współzawodnictwa przystąpiło 10 przedszkoli z terenu Gminy i Miasta Czerwionka – Leszczyny. Były to: Przedszkole nr 1 , 3, 6, 7, 8, 10, 11, przedszkole w Bełku, Przegędzy i Stanowicach. Uroczystego otwarcia igrzysk dokonał burmistrz Wiesław Janiszewski. Po programie artystycznym wykonanym przez grupę dzieci z Przedszkola nr 6 oraz wspólnej rozgrzewce młodzi sportowcy przystąpili do rywalizacji. Czekały na nich konkurencje o różnym stopniu trudności. Dzieci musiały się wykazać szybkością, zwinnością, precyzją rzutów oraz umiejętnością pokonywania przeszkód. Ostania konkurencja wymagała od dzieci szybkiego biegania oraz podstawowych umiejętności plastycznych. Chociaż walka o każdy punkt była bardzo zacięta, całej imprezie towarzyszyła wspaniała zabawa. Sportowe zmagania najmłodszych sportowców obserwowali zaproszeni goście wśród których był przewodniczący Rady Powiatu Jan Tokarz, wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska oraz burmistrz Czerwionki- Leszczyn Wiesław Janiszewski.

• III Halowe Igrzyska Przedszkolaków_1New
  • III Halowe Igrzyska Przedszkolaków_2New