SZANOWNI MIESZKAŃCY GMINY GASZOWICE

Powiat Rybnicki informuje, że w dniu 15 maja br. rozpoczęto wykonywanie robót budowlanych, związanych z przebudową skrzyżowania dróg powiatowych 5608S (ulica Wiejska i Rybnicka) i 5026S (ul. Rydułtowska) oraz drogi gminnej ulicy Rudzkiej w Gaszowicach. Aktualne nieprzejrzyste i kolizyjne skrzyżowanie zostanie zastąpione rondem tj. skrzyżowaniem z wyspą środkową o kształcie zbliżonym do koła i jednokierunkową jezdnią wokół wyspy. W ramach zadania zostanie zmodernizowana również infrastruktura towarzysząca (m.in. chodniki , zjazdy) oraz oświetlenie uliczne .
Prace wykonuje firma EUROVIA POLSKA S.A., a utrudnienia w ruchu w związku z prowadzonymi robotami potrwają do 31 sierpnia 2017r. , za co mieszkańców i użytkowników dróg serdecznie przepraszamy.
Jednocześnie informujemy, że wszystkie prace wykonywane będą przy zachowaniu ciągłości ruchu, dlatego prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie miejsca prowadzenia robót.

Zarząd Powiatu Rybnickiego

Załączniki: