Powiatowy Konkurs Matematyczny „Młody Matematyk”

Dnia 27 kwietnia br. po raz kolejny zorganizowany został II Powiatowy Konkurs Matematyczny „Młody Matematyk” pod patronatem Starostwa Powiatowego w Rybniku. Konkurs w tym roku przeznaczony był dla uczniów klas VI. Organizatorem tego przedsięwzięcia była Szkoła Podstawowa nr 8 im. Romana i Zdzisława Pietrasów w Czerwionce – Leszczynach, natomiast nad prawidłowym przebiegiem czuwała pani mgr Hanna Mróz – Frystacka. Do konkursu przystąpili przedstawiciele klas VI z dwunastu zgłoszonych szkół: Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Czerwionce – Leszczynach, Szkoły Podstawowej ze Szczejkowic, Szkoły Podstawowej nr 3 im. W. Broniewskiego w Czerwionce – Leszczynach, Szkoły Podstawowej nr 5 im. Henryka Sienkiewicza w Czerwionce – Leszczynach, Szkoły Podstawowej nr 6 im. Stanisława Moniuszki w Czerwionce – Leszczynach, Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Palowicach, Szkoły Podstawowej im. F. Rducha w Bełku, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Rybniku, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 9 w Rybniku, , Szkoły Podstawowej nr 11 im. Maksymiliana Basisty w Rybniku, Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Jejkowicach oraz gospodarzy Szkoły Podstawowej nr 8 im. Romana i Zdzisława Pietrasów w Czerwionce – Leszczynach.
Uroczystego otwarcia oraz przywitania przybyłych gości dokonali: wicestarosta rybnicki Marek Profaska oraz dyrektor SP 8 Aleksander Pyszny. Spośród opiekunów wylosowana została komisji konkursowa w skład której wchodziły Krystyna Frączek (SP3) oraz Iwona Krzyżowska (SP5). Potem już wszyscy uczestnicy przystąpili do rozwiązywania arkusza konkursowego. Po upływie wyznaczonego czasu miał miejsce poczęstunek oraz nauka tańca belgijskiego prowadzona przez nauczyciela wychowania fizycznego w SP 8 - Małgorzatę Klasik, podczas której wszyscy uczestnicy mogli odetchnąć i pozbyć się towarzyszącego im stresu związanego z oczekiwaniem na wyniki konkursu.
Zanim przyznane zostały nagrody główne dla zwycięzców wszyscy obecni uczniowie otrzymali dyplomy za uczestnictwo w konkursie oraz drobne upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe.
Zwycięzcami oraz właścicielami plecaków wraz z ich zawartością zostali następujący uczniowie:
I miejsce – Bartosz Mikosz – Szkoła Podstawowa nr 11 im. Maksymiliana Basisty w Rybniku
II miejsce – Igor Szyk – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Czerwionce – Leszczynach
III miejsce – Aleksandra Wlaź – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 9 w Rybniku
Pragniemy serdecznie podziękować uczestnikom konkursu, opiekunom za wkład włożony w przygotowanie swoich podopiecznych oraz Starostwu Powiatowemu w Rybniku za ufundowanie nagród. Już dziś zapraszamy oraz zachęcamy wszystkie szkoły z naszego powiatu do kolejnej edycji konkursu. Mamy nadzieję, że Powiatowy Konkurs Matematyczny „Młody Matematyk” z roku na rok będzie cieszył się coraz większą popularnością.

Hanna Mróz - Frystacka

• Powiatowy Konkurs Matematyczny „Młody Matematyk” _1