Delegacja Powiatu na Forum Ekonomicznym w Chorwacji

Na zaproszenie burmistrza miasta Kutina Andriji Rudicia w dniach od 23 – 26.04.2017 r. delegacja naszego powiatu w składzie wicestarosta Marek Profaska, przewodniczący komisji współpracy europejskiej Cezary Rajca i Grzegorz Potysz kierownik referatu oświaty, promocji, kultury i zdrowia wzięli udział w Międzynarodowym Forum Ekonomicznym. W wyjeździe naszej delegacji wziął również udział Dyrektor Zasadniczej Szkoły Zawodowej Izby Rzemieślniczej w Rybniku Czesław Lapczyk oraz czteroosobowa delegacja firmy P.P.U.U ISM z Czerwionki – Leszczyn z jej właścicielem Mariuszem Pyrchałą. Miasto Kutina leży w regionie Moslavina, 70 km na południe od stolicy kraju Zagrzebia. Ma około 25 tysięcy mieszkańców, a jego historia sięga początków XIII wieku. Obecnie miasto utworzyło bardzo dużą strefę ekonomiczną, którą mieliśmy okazję zobaczyć gdzie swoje inwestycje ulokowało wiele firm z całej Europy. Forum Ekonomiczne było bardzo dobrym miejscem do zaprezentowania oferty naszego powiatu, szkoły a także firmy ISM. Była również okazja spotkać się z uczestnikami z innych państw takich jak Niemcy, Bułgaria, czy przedsiębiorcami i przedstawicielem Izby Przemysłowej w Chorwacji. Wszyscy uczestnicy forum byli zainteresowani przestawieniem swojej oferty oraz ewentualnym nawiązaniem kontaktów z potencjalnymi partnerami handlowymi lub inwestorami. Pomimo krótkiego pobytu mamy nadzieję, że spotkanie partnerów, przedstawione oczekiwania i plany inwestycyjne poszczególnych stron doprowadzą do podjęcia współpracy w różnych dziedzinach gospodarczych czy też edukacyjnych, takich jak wymiana młodzieży szkół ponadpodstawowych.

• Delegacja Powiatu na Forum Ekonomicznym w Chorwacji _1
  • Delegacja Powiatu na Forum Ekonomicznym w Chorwacji _2