Wygraj ciagnik w konkursie

31 marca upływa termin zgłoszeń do jubileuszowego XV Ogólnopolskiego Konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" organizowanego pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Na zwycięzców konkursu - promującego zasady bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w gospodarstwach indywidualnych - czekają niezwykle cenne nagrody.

Konkurs organizowany jest od 2003 roku przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencją Nieruchomości Rolnych, Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego i Państwową Inspekcją Pracy.
Laureaci zmagań konkursowych otrzymują co roku atrakcyjne nagrody rzeczowe – w 2016 roku zwycięzca otrzymał ciągnik o mocy 75 KM. Uczestnicy konkursu mogą zaprezentować swoje warsztaty pracy i osiągnięcia zawodowe, ale także poddać swe gospodarstwa rolne profesjonalnemu audytowi bezpieczeństwa pracy, który przeprowadzają komisje konkursowe złożone ze specjalistów z zakresu BHP, reprezentujący KRUS, Państwową Inspekcję Pracy, Ośrodki Doradztwa Rolniczego i inne instytucje działające w środowisku wiejskim.
Pokonanie kolejnych szczebli konkursu, trafienie do finałowej 16-tki jest znakomitą promocją gospodarstwa i gminy. Świadczy to bowiem o wysokim poziomie produkcji i kultury osobistej mieszkańców. Wyniki konkursu znajdą się w ogólnopolskich wydaniach prasy, audycjach radiowych i telewizyjnych. Każda wzmianka o gminie w środkach społecznego komunikowania zarówno o zasięgu lokalnym jak i ogólnopolskim wzmacnia pozytywny wizerunek samorządu. Jest więc darmową i cenną reklamą.
W czternastu dotychczasowych konkursach udział wzięło ponad 17 tysięcy dużych i małych gospodarstw indywidualnych z całego kraju. Z terenu województwa śląskiego co roku akces do konkursu zgłasza kilkadziesiąt gospodarstw, a najlepsze kwalifikuje się do finałowej szesnastki na szczeblu krajowym. W 2012 roku laureatem konkursu i zarazem właścicielem ciągnika rolniczego zostali Magdalena i Jakub Wojciechowie z Grzawy w powiecie pszczyńskim - właściciele gospodarstwa rolno - hodowlanego "Maj".
Terminy:
• 31.03.2017 r. - upływa termin zgłaszania udziału w konkursie,
• 19.05.2017 r.- zakończenie etapu regionalnego konkursu,
• 27.06.2017 r. - zakończenie etapu wojewódzkiego w Muzeum Medali im. Jana Pawła II w Częstochowie.
• 03.07-21.07.2017 r. - wizytacja gospodarstw finałowych

Link do informacji o konkursie, regulaminu: http://www.krus.gov.pl/zadania-krus/prewencja/xv-ogolnokrajowy-konkurs-bezpieczne-gospodarstwo-rolne/

Rolnik