„Z sercem na dłoni”

19 marca 2017 r. niedziela - piękne, słoneczne, trochę wietrzne przedpołudnie, ale cóż to dla aktywnych ruchowo. I Bieg Charytatywny na rzecz Stowarzyszenia Osób Sprawnych i Sprawnych Inaczej „Uśmiech” - „Z sercem na dłoni”, bo to wydarzenie miało miejsce właśnie w niedzielę. O godz. 11 00, na trasę ulicami i leśnymi ścieżkami Świerklan, ruszyło 112 zawodników. Honorowy Patronat nad Biegiem ,objął Starosta Powiatu Rybnickiego - Damian Mrowiec. Celem tego przedsięwzięcia było wsparcie działań statutowych Stowarzyszenia, działającego na terenie Świerklan. Całkowity dochód z opłat startowych zawodników, został w pełni przekazany w/w instytucji. Stowarzyszenie „Uśmiech” jest organizacją otwartą dla osób o różnym stopniu niepełnosprawności i w każdym wieku oraz dla wszystkich, którzy pragną włączyć się w realizację celów Stowarzyszenia i w ten sposób przyczyniać się do wspierania osób niepełnosprawnych w naszej gminie.
A „Akademia Biegania " to twór świeży, 2 latek, nie posiadający statusu formalnego Klubu Biegacza /przynajmniej na razie/. To grupa "zapaleńców" biegających dość regularnie i zdecydowanie dla przyjemności... nie tylko na swoim terenie ale i reprezentując Świerklany w okolicznych imprezach biegowych /i to z dużymi sukcesami/. Więc, nie pozostało im nic innego, jak połączyć przyjemne z pożytecznym. Stąd pomysł Biegu na rzecz „Uśmiechu”. No i stało się, oczywiście, dzięki dużej liczbie zgłoszonych zawodników/która przerosła nasze najśmielsze oczekiwania/ oraz wsparcia ogromnej liczby instytucji, przedsiębiorstw, firm z terenu naszej Gminy i poza nią. Osób o wielkich, otwartych sercach. Osób, które w tym dniu, były tylko i wyłącznie dla „Uśmiechu”.
Nad bezpieczeństwem biegu oczywiście całkowicie „pro bono” - czuwali członkowie OSP w Świerklanach oraz funkcjonariusze policji Komendy Miejskiej w Rybniku i Boguszowicach. Opiekę medyczną sprawowała Firma RED –MED z Rybnika. Dziękujemy.

Inicjatywa ta, niemiałaby miejsca, gdyby nie grono sponsorów i osób, którzy wsparli „Akademię”, w jej działaniach organizacyjnych, ale i znacznie zasilając konto Stowarzyszenia.
Z tego miejsca dziękujemy: Staroście Powiatu Rybnickiego oraz Radnym Klubu Nasza Gmina za ufundowanie pamiątkowych pucharów, Dyrektorowi GOKiR Świerklany Halinie Karwot, za udostępnienie sali i terenu Ośrodka oraz mieszkańcom ul. Strażackiej za wyrozumiałość.
Sponsorom: Firmie Decathlon - Żory, Sklep ABC - Witolda Kotula, Robertowi Kuś - Firma RO-JO, Piekarni Studnik, Anicie Szymik - Firmie “Mendelson”, Stefani Karkoszka – sklep „Szafa”, Firmie - Ewa Hurt Detal – M.J. Antończyk, Gas Eco Energy – Grzegorza Szewczyk, Remix” Mireli Grela, Remigiusza Kula, KingStal – Państwa D.S. Bulenda, Jerzemu Siedlaczek - Firmie Polstage sp.z o.o. z Rybnika, Mirosławowi Szubartowski z Bydgoszczy, Justynie Błatoń, Salonowi Firan „Gardinii”, Studiu Urody – p. Moniki Filipowskiej, Firmie p. Katarzyny Błatoń, Firmie Transportowa „Ślosarek”, Monsun z Wodzisławia, MOSiR z Jastrzębia Zdroju, Kwiaciarni „Gosia ” z Jastrzębia, Hurtowni Motoryzacyjnej „Górecki” filie – w Żorach, Wodzisławiu i Jastrzębiu Zdrój.
Trochę faktów: do biegu zgłosiło się 122 zawodników, w tym Organizatorzy - na trasę wyruszyło 112. A oto czołowa klasyfikacja I Biegu Charytatywnego "Z sercem na dłoni" .
Kategoria OPEN/mężczyzn
I miejsce i Puchar Starosty Powiatu Rybnickiego - Mateusz Oślizło - Wodzisław ŚL.
II miejsce - Zbyszek Urbanek - Pszczyna
III miejsce - Szymon Gembala - Bełk
Kategoria OPEN/kobiet
I miejsce i Puchar Starosty Powiatu Rybnickiego - Monika Lis - Żory.
II miejsce - Joanna Habram - Wodzisław
III miejsce - Joanna Kopciowska -Wątroba - Jastrzębie
Kategoria/najlepszy mieszkaniec Gminy Świerklany
I miejsce - Grzegorz Rduch - Ślęzak Team
II miejsce - Marcin Szewczyk -Akademia Biegania w Świerklanach
III miejsce - Mateusz Klyta - Forteca -Świerklany
Kategoria/najlepsza mieszkanka Gminy Świerklany
I miejsce - Karolina Filec - Akademia Biegania w Świerklanach
II miejsce - Magdalena Szewczyk - Akademia Biegania w Świerklanach
III miejsce -Gabriela Cofalik - Akademia Biegania w Świerklanach

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, za wspaniałą rywalizację, gratulujemy Zwycięzcom. No i cóż, do zobaczenia, być może za rok?

W imieniu Organizatorów

Mirosława Frydecka
Akademia Biegania w Świerklanach

 • "Z sercem na dłoni"_1
 • Autor: Akademia Biegania
 • Odsłon: 177
 • "Z sercem na dłoni"_2
 • Autor: Akademia Biegania
 • Odsłon: 174
 • "Z sercem na dłoni"_3
 • Autor: Akademia Biegania
 • Odsłon: 164
 • "Z sercem na dłoni"_4
 • Autor: Akademia Biegania
 • Odsłon: 166

Gmina z dobrą energią

dobra energia

Nie truj sąsiada!

Rzecznik Konsumentów

rk

Pliki do pobrania

pliki do pobrania naglowek mobile

Wirtualny spacer

 

wirtualny spacer mod

Powiat w liczbach

polska w liczbach