Radlin świętuje dwadzieścia lat samorządności

Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny, 21 marca Starosta Rybnicki Damian Mrowiec wziął udział w uroczystej sesji Rady Miasta Radlina z okazji XX-lecia samorządności. Podczas uroczystości skupiono się na podsumowaniu dwudziestu lat samodzielności miasta. Barbara Magiera, Burmistrz Radlina wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej Gabrielą Chromik w swoich przemówieniach skupiły się na rozwoju, modernizacji i zmianach jakie zaszły w mieście na przestrzeni minionych 20 lat. Nie zapomniano również o docenieniu zasłużonych dla miasta, i tak tytuł Honorowego Obywatela Miasta Radlin otrzymała pochodząca z tego miejsca artystka- malarka Kazimiera Drewniok-Woryna, a “Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego” został wyróżniony Jacek Sobik, wieloletni Przewodniczący Rady Miasta.

Po Sesji zaproszeni goście podziwiali część artystyczną przygotowaną przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej, oraz uczniów radlińskich szkół, którzy zaprezentowali scenki rodzajowe, piosenki i skecze związane z rozwojem Radlina. Odczytano również m.in. list gratulacyjny, jaki na ręce Pani Burmistrz przesłał metropolita katowicki arcybiskup Wiktor Skworc.

Wśród gości nie zabrakło znamienitych postaci z regionu, lokalnych parlamentarzystów, reprezentantów lokalnych samorządów gminnych i powiatowych, jak również innych instytucji publicznych, przedsiębiorstw czy organizacji społecznych.
Naszym sąsiadom życzymy dalszego rozwoju i kolejnych udanych przedsięwzięć.

• Radlin świętuje dwadzieścia lat samorządności_1
  • Radlin świętuje dwadzieścia lat samorządności_2