VIII Targi Pracy i Przedsiębiorczości w Rybniku

VIII Targi Pracy i Przedsiębiorczości odbyły się w auli Centrum Kształcenia Inżynierów Politechniki Śląskiej. Jak mówi Ewelina Marszołek- Polańczyk z Punktu Pośrednictwa Pracy w Rybniku rynek pracodawcy powoli przeobraża się w rynek pracownika, ponieważ pojawia się wiele ofert dla osób fizycznych: pracowników produkcyjnych, ślusarzy czy spawaczy. Wśród ponad 50 wystawców z najbliższej okolicy pojawiły się także agencje, które proponują pracę u naszych najbliższych sąsiadów- Czechów.
Według słów współorganizatorki Targów bezrobocie systematycznie spada, natomiast prezydent Rybnika Piotr Kuczera podkreślał, że w dzisiejszych czasach należy być elastycznym w temacie zatrudnienia i ciągle weryfikować nasze miejsce w życiu zawodowym, a Targi są dobrym sposobem na odpowiedź na pytania o życie edukacyjne w mieście.
Tegoroczne targi Pracy i Przedsiębiorczości gościły również m.in. Wicestarostę Rybnickiego Marka Profaskę, dra Zygmunta Lubszczyka- dyrektora CKI Politechniki Śląskiej, Adama Kocjana- dyrektora Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Rybniku, czy Małgorzatę Tlołka, zastępcę dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Rybniku.

• VIII Targi Pracy i Przedsiębiorczości w Rybniku_1
  • VIII Targi Pracy i Przedsiębiorczości w Rybniku_2