„Art Jan” w Starostwie

Miłośnicy malarstwa pod kierunkiem Elżbiety Pierchały rozpoczęli swoją przygodę ze sztuką. Początkowo w warsztatach uczestniczyły dzieci i młodzież, a z czasem dołączyły osoby dorosłe z terenu gminy i okolic. Sporym artystycznym przedsięwzięciem był Międzynarodowy Plener Malarski zorganizowany w 2009 roku, w trakcie którego pojawiła się idea cyklicznych spotkań.
I tak to się zaczęło. Dwa lata później pojawiła się propozycja utworzenia stałej grupy pod nazwą Grupa Twórcza Art Jan. Mentorem artystycznym grupy została Renata Filipova z Czech, która aktywnie uczestniczy w zajęciach grupy, dzięki czemu osoby biorące udział w spotkaniach doskonalą swoje umiejętności plastyczne.

Aktualne oblicze grupy tworzą: Adam Kuśka, Joanna Woryna, Gertruda Mika, Barbara Bojdoł, Beata Piksa, Kazimierz Piksa, Krystyna Misala, Józef Ćwiek, Damian Misala, Krystyna Skupień, Irena Szal, Renata Ficek, Marzena Kreis, Anna Cyran Polnik, Anna Zimna, Grażyna Kamczyk, Elżbieta Pierchała, Dominika Pukowiec .
Zapraszamy do Galerii w Starostwie.

• "Art Jan" w Starostwie_1
  • "Art Jan" w Starostwie_2