I Halowe Mistrzostwa w lekkiej atletyce

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Wilhelm Szewczyk” działa przy szkole, która może się pochwalić znaczącymi sukcesami sportowymi. Nasi koszykarze w 2000 roku zdobyli srebrny medal Mistrzostw Śląska Szkół Średnich. Rok później znów byliśmy w czołówce, zajmując IV miejsce.
W 2008 rok drużyna koszykarek powtórzyła sukces chłopców zdobywając srebrne medale dla naszej szkoły. W składzie grała miedzy innymi Beata Kubecka, srebrna i brązowa medalistka Mistrzostw Polski Juniorek w pchnięciu kulą. Przez trzy lata nasze uczennice występowały w 1. lidze koszykówki kobiet. W chwili obecnej w klubie działają: sekcja siatkówki chłopców, koszykówki dziewcząt oraz lekkiej atletyki. Jesteśmy organizatorem wielu cyklicznych imprez sportowych dla dzieci i młodzieży. Są wśród nich Halowe Igrzyska przedszkolaków, imprezy w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu, Narodowego Dnia Sportu.

Już dziś zapraszamy do udziału w I Halowych Mistrzostwach Gminy i Miasta Dzieci i Młodzieży w lekkiej atletyce, które odbędą się 21 marca w hali sportowej Zespołu Szkół w Czerwionce-Leszczynach.
Pierwszymi zawodami w tym roku na naszym stadionie będzie Mityng otwarcia sezonu , następnie cykl zawodów pod nazwą Czwartki lekkoatletyczne, Igrzyska Młodzieży naszej Gminy w lekkiej atletyce oraz Igrzyska Powiatowe.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na zajęcia do naszej sekcji. Naszym celem jest pokazanie, że sport może być ciekawym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Poprzez realizację opracowanego programu ogólnorozwojowego dla najmłodszych, dbamy o rozwój motoryki. Chcemy dać dzieciom możliwość spożytkowania nadmiaru energii oraz mamy nadzieję na obudzenie w najmłodszych pasji do uprawiania sportu. Będzie nam miło, jeśli okaże się nią lekka atletyka.

I Halowe Mistrzostwa Lekkoatletyka

Gmina z dobrą energią

dobra energia

Nie truj sąsiada!

Rzecznik Konsumentów

rk

Pliki do pobrania

pliki do pobrania naglowek mobile

Wirtualny spacer

 

wirtualny spacer mod

Powiat w liczbach

polska w liczbach