Obchody 25-lecia samorządności w Rydułtowach

Dnia 28 lutego w Rydułtowach odbyła się uroczystość 25-lecia odzyskania samorządności przez miasto. Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w kościele św. Jerzego, podczas której został poświęcony nowy sztandar miasta Rydułtowy. Mszy św. przewodniczył abp Wiktor Skworc. Po mszy na rynku miasta odbyła się ceremonia podniesienia flag, podczas której przedstawiono historię sztandaru oraz ludzi, którzy przyczynili się do jego powstania. W następnej części programu w Rydułtowskim Centrum Kultury „Feniks” odbyła się uroczysta Sesja Rady Miasta, w której wziął udział Starosta Rybnicki Damian Mrowiec oraz radni wszystkich kadencji, parlamentarzyści, zagraniczni goście z miast partnerskich, byli włodarze miasta, władze ościennych miast i gmin.
Podczas przemówień został zaprezentowany dorobek Miasta wraz z najważniejszymi wydarzeniami ostatnich 25 lat. Zwrócono uwagę na tempo rozwoju Miasta i sukcesy jakie udało się osiągnąć podczas ćwierćwiecza samorządności.
Podczas sesji zostały wręczone odznaki i pamiątkowe medale 25-lecia Miasta Rydułtowy oraz Złota Odznaka Honorowa za Zasługi dla Województwa Śląskiego dla Burmistrz Miasta Kornelii Newy, którą wręczył Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Grzegorz Wolnik.
Całe wydarzenie było uwiecznione występami artystycznymi jak Hollywood. Zaprezentowali się m.in. zespół działający przy Towarzystwie Miłośników Rydułtów zwany „Kliką Machnika” wraz z rydułtowskimi przedszkolakami z Publicznego Przedszkola nr 4, chór „Rapsodia”, dziewczyny z zespołów „Nonsens” i „Turbulencja”, chóru „Cecylia”, orkiestra KWK Rydułtowy-Anna oraz zespół taneczny „Sukces”.

• Obchody 25-lecia samorządności w Rydułtowach_1
  • Obchody 25-lecia samorządności w Rydułtowach_2