PROMAR od dziś w Leszczynach

Czwartek, 2 marca był dniem uroczystego otwarcia nowego zakładu firmy PROMAR, która przeniosła się do Leszczyn z Rybnika. Jak podkreślał prezes zarządu Andrzej Marchewka, przeprowadzka do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zaowocuje znaczącym zaoszczędzeniem czasu, gdyż dotychczas przejazd przez Rybnik zajmował około 40 minut, a dziś jak wiemy czas, to pieniądz. Firma PROMAR zajmuje się serwisem maszyn i urządzeń do przemysłu spożywczego. Na razie do nowej siedziby przeniesionych zostało ponad trzydziestu pracowników z Rybnika, ale prezes Marchewka nie wyklucza budowy ok. 500- metrowej hali, dzięki czemu będzie mozliwość zatrudnienia kolejnych osób.
Poświęcenia obiektu dokonał proboszcz leszczyńskiej parafii pw. św. Andrzeja Boboli, ksiądz Krzysztof Fulek, który pogratulował szybkiego ukończenia budowy, przypominając wydarzenie poświęcenia miejsca budowy z końca czerwca 2016 roku.
W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego: Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska oraz Pełnomocnik ds. Planowania, Rozwoju i Gospodarki Grzegorz Wolnik.

• PROMAR od dziś w Leszczynach _1
  • PROMAR od dziś w Leszczynach _2